
Öppen träning på Odensberg
2024-06-19Öppen träning, gott snack och korv.
På våra supportrars initiativ bjuder Jönköpings Södra If in till öppen träning för alla Södraiter. Idag (onsdag) från ca kl. 17:00 på fina Odensberg har ni möjlighet att träffa A-truppen med tränarstab.
Först tittar vi på träningen tillsammans och efteråt tänder vi igång grillen vid klubbstugan där alla har möjlighet att prata och umgås med supportar, spelare och ledare.
Det kommer finnas korv med bröd och pilsner, allt överskott går till Jönköpings Södra IF.
Hoppas så många som möjligt kommer och att vi får en lyckad kväll tillsammans.
GÅ DIT!
Fler nyheter
Till alla nyheter
Leja Wiberg är uttagen till regionalt läger
2025-09-15Leja Wiberg är uttagen till regionalt läger för F09. De är 47 spelare som är uttagna till lägret i Karlstad den 30 september.

Tre poäng i Lund
2025-09-14Ny vecka och ny match i Skåne, denna gång med Lunds BK på andra sidan planen. Idag får J-Södra, till skillnad från förra helgen, göra resan hem till Jönköping med tre pinnar i bagaget.

Vinnare tipspromenaden
2025-09-14Tipspromenaden har kommit igång igen för hösten och kommer pågå fram till den 7 december om vädret tillåter.