
Tifo-lotteri!
2023-08-25Säsongen är i full gång och Södra Tifo behöver din hjälp att fylla på tifo kassan. Vi kommer därmed att fortsätta med succén från i våras, att sälja tifo-lotter.
Priserna i lotteriet är följande:
- Höstkortet hemmastå
- Höstkortet sittplats
- Bussbiljett till valfri bortamatch
- Matchtröja - Mohammad Fazal
- Solhatt - 1922
Du kommer kunna köpa lotter från och med idag den 25/8 till och med den 3/9.
1 lott = 50 kr
2 lotter = 100 kr
5 lotter = 250 kr
Och så vidare…
För att medverka till ett fortsatt lyckat tifo år 2023 köper du lotter genom att swisha 123 160 55 59, märk swishen med “tifo-lotteri”.
I närtid efter tävlingen är avslutad kommer vinnarna att kontaktas via sms. Alla priser går att hämta ut vid souvenir borden (östra läktaren) innan eller under hemmamatchen 18/9 mot Landskrona.
Fler nyheter
Till alla nyheter
Leja Wiberg är uttagen till regionalt läger
2025-09-15Leja Wiberg är uttagen till regionalt läger för F09. De är 47 spelare som är uttagna till lägret i Karlstad den 30 september.

Tre poäng i Lund
2025-09-14Ny vecka och ny match i Skåne, denna gång med Lunds BK på andra sidan planen. Idag får J-Södra, till skillnad från förra helgen, göra resan hem till Jönköping med tre pinnar i bagaget.

Vinnare tipspromenaden
2025-09-14Tipspromenaden har kommit igång igen för hösten och kommer pågå fram till den 7 december om vädret tillåter.